Virtual Strike Fighter Squadron 313 "Hellhounds" jest drużyną komputerowych graczy - wirtualnych pilotów skupionych wokół symulatora Digital Combat Simulator firmy Eagle Dynamics. Operujemy na myśliwcu
F/A-18C Hornet.

 

Naszym celem jest możliwie realistyczne odwzorowywanie działań lotnictwa myśliwsko-szturmowego US Navy ze szczególnym naciskiem na latanie w sposób zorganizowany i profesjonalny, pracę zespołową oraz operowanie z lotniskowców. Tam gdzie to możliwe staramy się stosować prawdziwe lotnicze procedury, wojskowe taktyki oraz odpowiednie słownictwo radiowe (tzw. brevity words).

 

Eskadrowy skin 13WELT / Falcon BMS 4.32 (2013 r.)

 

Założycielami vVFA-313 jest grupa weteranów symulatora Falcon 4.0 wywodzących się z 13WELT. Pragniemy kontynuować dobrą praktykę latania "as real" - od rampy do rampy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13WELT prawie w komplecie / Radom Air Show 2015

 

Nie wykorzystujemy wielu samolotów. Skupiamy się na jednym / dwóch typach maszyn po to, by poznać je od A do Z i móc wykorzystywać ich możliwości w stu procentach. Dopełnieniem naszego parku maszyn jest lekki myśliwiec F-5E Tiger II, który świetnie sprawdził się przy szkoleniu i zapoznaniu eskadry z nowym środowiskiem symulatorowym DCS World przed przesiadką na docelowy typ samolotu, a obecnie służy dywizjonowi i jego instruktorom jako „agresor” występując w roli wrogiej maszyny w szkoleniach i treningach BFM/ACM.

 

 

Tygrysy nad poligonem w Newadzie

 

 

Wspólne loty wykonujemy we własnym gronie oraz na publicznych serwerach DCS. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi eskadrami o podobnym profilu. Chcemy cały czas szkolić kolejnych wirtualnych lotników - informacje o naborze do vVFA-313 będziemy publikować w miarę potrzeb w dziale Rekrutacja.