Virtual Strike Fighter Squadron 313 "Hellhounds" jest drużyną komputerowych graczy - wirtualnych pilotów skupionych wokół symulatora Digital Combat Simulator. Operujemy na wielozadaniowym myśliwcu F/A-18C Hornet.

 

 

 

 

Staramy się latać na wirtualnej “spinie” tj. możliwie realistycznie odwzorowywać działania lotnictwa pokładowego US Navy wykorzystując realnie istniejące procedury, wojskowe taktyki oraz odpowiednie słownictwo radiowe (tzw. brevity words).

 

Mamy hopla na punkcie operacji na lotniskowcu, do tego stopnia, że każdy z pilotów musi okresowo zaliczać tzw. Carrier Qualifications polegające na wykonaniu odpowiedniej ilości prawidłowych i bezpiecznych lądowań zarówno w dzień jak i w nocy.

 

 

Działamy przede wszystkim w ramach Gildii DCS - Polskiej Społeczności DCS World. Na tamtejszych serwerach współpracujemy z innymi eskadrami o podobnym profilu wykonując cały wachlarz zadań powietrze-powietrze i powietrze-ziemia w zależności od założeń danej misji.

 

 

 


 

 

Założycielami vVFA-313 jest grupa weteranów symulatora Falcon 4.0 wywodzących się z 13WELT, dumnie kontynuujących praktykę latania "as real" od rampy do rampy.

 

 

F-16C w barwach 13WELT. Falcon BMS 4.32 (2013)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13WELT prawie w komplecie / Radom Air Show 2015